خانه / اسلایدر اصلی / 🟡 چگونه یک مرد را جذب کنیم ؟! / جذابیت جنسی چگونه ایجاد می شود ؟!

🟡 چگونه یک مرد را جذب کنیم ؟! / جذابیت جنسی چگونه ایجاد می شود ؟!

جذابیت جنسی باعث می شود افراد تمایل به تماس جنسی داشته باشند یا به افراد دیگر علاقه جنسی نشان دهند. اکثر افراد نمی دانند چرا به شخص دیگری جذب می شوند یا چرا به افرادی که از نظر دیگران مناسب هستند جذب نمی شوند.

مطالعات نشان می دهد زیست شناسی ارتباط زیادی با میزان جذابیت نسبت به شخص دیگر دارد.

عوامل زیست شناسی و روانی موثر بر جذابیت

آدرنالین و هیجان:
بطورکلی وجود هیجان و آدرنالین دربدن تاثیربسزایی در جذب شدن به جنس مخالف دارد،بخصوص درمردان باعث می شود امتیاز بیشتری را برای جنس مخالف قائل شوند.
رایحه طبیعی
علاوه بر آدرنالین ، مطالعات نشان داده اند بو در جذابیت نقش دارد.زنان جذب مردانی می شوند که رایحه ی بدن آنها ازلحاظ سیستم ایمنی قوی تر است.

عوامل روانی که بر جذابیت تأثیر می گذارد

بجز زیست شناسی ، مسائل روانی در میزان جذابیت نقش دارد.

حالت

محققان خاطرنشان می کنند افراد تمایل به جذب شرکایی دارند که از نظر روانی شبیه به آنها هستند.

سبک دلبستگی ، ارزش ها و احساسات

سبک دلبستگی بر جاذبه تأثیر بسزایی دارد.درواقع ما ناخودآگاه جذب افرادی می شویم که باورها و انتظارات ما را در مورد مراقبت ، اعتماد ، ترک ، وابستگی ، حمایت ، صمیمیت ، آسیب پذیری منعکس و تقویت می کنند.
بیشتر افراد به دنبال شرکایی با ارزش ها و باورها و زندگی مشابه هستند.

روابط خانوادگی

ترجیحات جسمانی را می توان به تجربیات گذشته با افراد مشابه و همچنین رابطه فرد با خانواده خود شکل داد. به عبارت دیگر اگر در خانه ای با پدری مردانه بزرگ شده اید ، اگر رابطه خوبی با پدر خود داشته باشید ، ممکن است آن را جذاب بدانید. از نظر شما ، مردانگی ممکن است نشان دهنده مهربانی و پذیرش باشد.
در حالی که مطالعات زیادی در مورد آنچه افراد برای شان جذاب است انجام شده است ، بخش عمده ای از آن هنوز به ترجیحات شخصی و تجربیات گذشته فرد بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس های روان شهر