خانه / جامعه امروز / آسیب های اجتماعی / کارتن خواب ها از بازار جمع آوری شوند

کارتن خواب ها از بازار جمع آوری شوند

روانشهر: چمران با اشاره به محله محور بودن منطقه ۱۲ تاکید کرد: اگر می خواهیم حادثه پلاسکو اتفاق نیافتد باید ایمنی بازار بزرگ تامین شود به عنوان مثال در چارسو های بازار همچنان شاهد هستیم که کسبه در ساعات پایانی کار کارتن های اجناس خود را در معابر بازار رها می کنند و شما در ساعات پایانی روز با تلی از کارتن ها روبور می شوید که همین امر یک تهدید بالقوه است چرا که اینها مواد اشتعال زا هستند لذا این ها باید ساماندهی شود و محلی برای جمع آوری این کارتن ها در نظر گرفته شود.

به گزارش روانشهر، مهدی چمران صبح امروز با حضور در شهرداری منطقه ۱۲ از این منطقه بازدید به عمل آورد.

در ابتدای این دیدار شهردار منطقه ۱۲ علی محمد سعادتی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در منطقه ۱۲ در طی ۴ سال گذشته، چالش ها و ظرفیت های منطقه ارائه داد.

در ادامه مهدی چمران گفت: منطقه ۱۲ قدیمی ترین محله تهران است و مردم این منطقه قدیمی ترین مردم تهران هستند هر چند که در طول سالیان گذشته جابجایی های صورت گرفته و مردمانی از کشور های همسایه در محلات این منطقه ساکن شدند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه ۱۲ قطعا یکی از مهمترین مناطق تهران است و همچنانکه که از آن به عنوان قلب تهران یاد می شود، منطقه ای که بر پایه محله محوری شکل گرفته و محلات واقعی تهران را می شود در این منطقه مشاهده کرد، و آنچه که در معنای واقعی محلات و شکل گیری بر پایه محله محوری باشد در تهران خیلی کم است. محله های امامزاده یحیی(ع)، درخونگاه، چاله میدان، محلاتی هستند که المان های محله را دارند و از این المان ها می توان برای توسعه محله ها ها و بازسازی آنها استفاده کرد.

چمران تاکید کرد: محله محوری می تواند بهانه ای برای گردشگری باشد و صرف توجه به المان های محله محوری وب ازسازی این مناطق می تواند جاذبه های گردشگری نیز ایجاد کند.

وی ادامه داد: بسیاری از اماکن و خانه های قدیمی که در این منطقه و مناطق از این دست وجود دارند نیاز به بازسازی دارند اما این بازسازی باید بر اساس محله محوری باشد و به نوعی که مورد استفاده قرار گیرند.

چمران گفت: المان های محله ها باید حفظ شوند به عنوان مثال  میدان محمدیه و میدان شهدا که از میادین قدیمی تهران هستند باید حفظ شوند و چرا که وقایع مهمی در انها رخ داده و یا خاطرات تهران قدیم را تجدید می کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از اقدامات خوبی که در سالیان گذشته صورت می گرفت خرید خانه های قدیمی و تبدیل آن به بوستان بود که البته این رویه ادامه دار بوده و امیدواریم با توجهات بیشتری نیز دنبال شود چرا که می دانید سرانه فضای سبز در این منطقه بسیار پایین است همچانکه سرانه فضای سبز در تهران به ازای هر نفر ۱۶.۵ متر است اما به گفته معاونت محیط زیست منطقه سرانه فضای سبز در این منطقه ۶.۲ متر مربع است.

مهدی چمران در ادامه سخنان خود بر لزوم تامین ایمنی بازار بزرگ تهران تاکید کرد و گفت: اگر می خواهیم حادثه پلاسکو اتفاق نیافتد باید ایمنی بازار بزرگ تامین شود به عنوان مثال در چارسو های بازار همچنان شاهد هستیم که کسبه در ساعات پایانی کار کارتن های اجناس خود را در معابر بازار رها می کنند و شما در ساعات پایانی روز با تلی از کارتن ها روبور می شوید که همین امر یک تهدید بالقوه است چرا که اینها مواد اشتعال زا هستند لذا این ها باید ساماندهی شود و محلی برای جمع آوری این کارتن ها در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: از جمله مشکلات این منطقه قرار گرفتن بخش اعظمی از منطقه در بافت میراثی است که اجازه نوسازی را به مالکان نمی دهد و مردم علاوه بر اینکه از سوی شهرداری در صدور پروانه با مشکل مواجه هستند باید با ضوابط تعیینی از سوی سازمان میراث فرهنگی نیز دست و پنجه نرم کنند لذا می طلبد هماهنگی هایی بین شهرداری و سازمان میراث فرهنگی صورت گیرد تا زمینه برای نوسازی و مقاوم سازی این بافت ها فراهم شود.

وی ادامه داد: همچنانکه ساخت سرای دلگشا موجبات خارج شدن کاخ گلستان از فهرست میراث جهانی را داشت فراهم می آورد و با مداخله ما این اقدام صورت نگرفت باید هماهنگی و اقداماتی صورت گیرد که زمینه نوسازی این بافت ها فراهم شود.

چمران همچنین گفت: موضوع دیگر بحث تامین پارکینگ است چرا که اگر حتی مالکین بتوانند در ملک مورد نظر پارکینگ تامین کنند اما معابر باریک این محلات اجازه ورود و خروج خودرو را نمی دهد لذا باید با برنامه ریزی های دقیق اقداماتی صورت گیرد تا قفلی که در این منطقه به سبب کمبود پارکینگ ها ایجاد شده باز شود.

مهدی چمران همچنین افزود: یکی از اقدامات فرهنگی که در این منطقه می تواند صورت گیرد اجرای برنامه گلبانگ اذان است و ما می توانیم در بوستان های این منطقه در دو نوبت و ظهر و شب پخش اذان را داشته باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران بعد از سخنان خود با حضور در میدان شهدا و نثار گل به یادمان شهدای ۱۷ شهریور مقام شامخ آنان را گرامی داشت و در ادامه نیز از خانه ابتهاج و موزه گنج پنهان بازدید به عمل آورد.

گفتنی است تعدادی از اعضای ششمین دوره شورا از دیگر مناطق تهران بازدید کردند.

بر اساس این گزارش جبیب کاشانی از منطقه ۵، جعفر شربیانی از منطقه ۲۰، زهرا شمس احسان از منطقه ۷، سیذ احمد علوی از منطقه ۱۴، مهدی اقراریان از منطقه ۸، علی رضا نادعلی از منطقه ۱۸ بازدید داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس های روان شهر