خانه / دسته‌بندی نشده / تاثیر و خاصیت رنگ‌‌ها در رابطه زناشویی

تاثیر و خاصیت رنگ‌‌ها در رابطه زناشویی

جامعه 24: داشتن یک زندگی خوب و با کیفیت و سرشار از عشق و امید آرزوی همه است اما آیا همه می‌توانند به آن دست پیدا کنند؟ اصلا چه چیزهایی برای آن لازم است؟ شاید برایتان جالب باشد که حتی رنگ‌ها هم می‌توانند در کیفیت زندگی و بالابردن تمایلات جنسی تاثیرگذارند.

کیست که نخواهد زندگی جنسی با کیفیت را تجربه کند چراکه افراد با داشتن روابط زناشویی خوب می‌توانند در بهبود کیفیت زندگی خود تاثیر داشته باشند. اگرچه افراد با هم متفاوتند، اما رنگ معمولا روی همه تاثیر می‌گذارد چنان‌که برخی رنگ‌ها سبب شادی و برخی دیگر اندوه را در فرد بالا می‌برند.

امروز بحث رنگ‌ها اهمیت زیادی پیدا کرده است و در مورد آن پژوهش‌های فراوانی انجام شده چنان‌که روان‌شناسی رنگ‌ها نشان داده است که رنگ می‌تواند تاثیر زیادی بر روحیه فرد بگذارد و بسیاری از مشاوران برای تشخیص برخی از بیماری‌های روانی نقاشی با رنگ‌ها را توصیه می‌کنند و از روی رنگ‌هایی که فرد در نقاشی‌اش استفاده کرده به مشکلات او پی می‌برند.

تاثیر و خاصیت رنگ‌‌ها در روابط زناشویی

موضوع رنگ به اندازه‌ای مهم است که توجه طراحان داخلی را هم به خود جلب کرده است و همین موضوع سبب شده است تا آن‌ها به استفاده از رنگ‌ها در خانه توجه بیش‌تری نشان دهند.

فرض کنید وارد خانه‌ای می‌شوید که تمام وسایل آن با هم هم‌خوانی دارد و رنگ‌هایی که استفاده شده است شاد و چشم‌نواز است؛ شما مسلما در چنین خانه‌ای احساس بهتری خواهید داشت تا جایی‌که تمامی رنگ‌ها خنثی یا تیره هستند. اگرچه استفاده از رنگ‌های شاد نیاز به جسارت بیش‌تری دارد بنابراین افرادی که از این رنگ‌ها بهره می‌برند نسبت به دیگران دلیرترند و قدرت و جسارت بیش‌تری دارند.

از آن‌جا که در این مطلب هدفمان بیان و نشان‌ دادن تاثیر رنگ‌ها بر زندگی و روابط جنسی است در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

امروز می‌دانیم برای زن‌ها آن‌چه می‌شنوند و برای مردان چیزی‌ که می‌بینند اهمیت دارد اگرچه زنان هم موارد ریز و جزئی‌یی می‌بینند که شاید هرگز مردان توجهی به آن‌ها نکنند.

در ادامه تاثیر و خاصیت هر یک از رنگ‌ها در روابط زناشویی را بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید:

رنگ قرمز

یکی از رنگ‌هایی که همواره شادابی را به ذهن متبادر می‌کند و تحریک‌کننده و پرانرژیست قرمز است. اگر فکر می‌کنید نسبت به گذشته خود یا همسرتان تمایلات جنسی کمتری از خود نشان می‌دهید بهتر است رنگ قرمز را به یاد آورید و از آن استفاده کنید و از تاثیر آن شگفت‌زده شوید.

شما می‌توانید از رنگ قرمز برای روتختی و حتی پرده و لباس خواب هم استفاده کنید. رنگ قرمز در لباس و یا استفاده از رژ قرمز می‌تواند سبب انرژی بیش‌تر شود و جذابیت شما را صدچندان کند. رنگ قرمز به دلیل فرکانس بالا، تشعشعات زیبایی ساطع می‌کند و شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد. در این میان استفاده از عطر‌های مورد علاقه همسرتان را هم فراموش نکنید. آقایان نسبت به رنگ قرمز حساسیت نشان می‌دهند و تمایلات جنسی آن‌ها بیش‌تر می‌شود.

همان‌گونه‌که اشاره کردیم قرمز رنگی محرک است و سبب تحریک زوجین نسبت به هم می‌شود بنابراین علاقه و کشش را میان آن‌ها افزایش می‌دهد بنابراین بر روی کیفیت زندگی آن‌ها تاثیر می‌گذارد و سبب پایداری آن می‌شود.

تاثیر و خاصیت رنگ‌‌ها در روابط زناشویی

رنگ آبی

رنگ آبی همواره نشان‌ دهنده آرامش بوده است. باید بدانید کسانی‌که خشمگینند را وارد اتاقی به رنگ آبی می‌کنند تا احساس آرامش کنند. اگر شما یا همسرتان خشمگین و تندخو هستید می‌توانید برای داشتن آرامش بیش‌تر به رنگ آبی پناه ببرید.

در اتاق خواب و برای لباستان از این رنگ استفاده کنید و تلاش کنید با کمک آن خشمتان را کنترل کنید. شما می‌توانید در اتاق خوابتان عود روشن یا از عطر‌های آرام‌بخش استفاده کنید. باز هم تاکید می‌کنیم عطر زدن به خود می‌تواند آرامش را به شما و همسرتان هدیه کند. زن و مرد با دیدن این منظره و استشمام بوی خوش، پرخاشگری و عصبانی بودن را فراموش می‌کنند و کشش و تمایل زیبایی به هم پیدا می‌کنند.

باید بدانید فرکانس رنگ آبی آسمانی بسیار پایین است و به همین دلیل هم آرامش و سکون خاصی در افراد به‌وجود می‌آورد

رنگ سبز

رنگ سبز احساس آرامش را در فرد تشدید می‌کند و خستگی و بی‌حوصلگی را از بین می‌برد. پس اگر شما یا همسرتان مدام خسته‌اید و کار و فعالیتان به اندازه‌ای زیاد است که توان و تمایلی برای روابط جنسی ندارید بهتر است اتاق خوابتان را سبز بهاری کرده و خودتان هم از همین رنگ برای لباستان استفاده کنید.

به گزارش جامعه ۲۴، هنگامی‌که محیط اتاق خواب بدین شکل آماده شد، با دیدن رنگ سبز بهاری دگرگونی خاصی در همسرتان به‌وجود می‌آید و با احساسی که در او به‌وجود می‌آید خستگی را فراموش می‌کند و به سمت شما میل و کشش پیدا می‌کند و این‌گونه هر دو به آرامش می‌رسید.

تاثیر و خاصیت رنگ‌‌ها در روابط زناشویی

رنگ زرد

یکی از رنگ‌هایی که بسیار شادی‌بخش و پرانرژیست رنگ زرد است. اگر شما و همسرتان هر دو افراد با انرژی‌ای هستید می‌توانید از این رنگ استفاده کنید و از در کنار هم بودن و داشتن روابط جنسی پرنشاط لذت ببرید.

رنگ سیاه

تا جایی که می‌دانید رنگ سیاه چندان مناسب حتی استفاده روزمره نیست چراکه به‌مرور سبب افسردگی در فرد می‌شود بنابراین از این رنگ به‌هیچ‌روی در اتاق خواب استفاده نکنید. رنگ سیاه در اتاق خواب بی‌میلی جنسی برای افراد را در پی دارد و سبب سردی مزاج در آن‌ها می‌شود.

رنگ‌های خنثی

به گزارش جامعه ۲۴، رنگ‌های خنثی برای اتاق خواب و حتی لباس برای کسانی مناسب است که مشکل خاصی در خود و در روابطشان با همسرشان ندارند و در دوران میان‌سالی هم قرار دارند و دنبال آرامشند. فراموش نکنید اگر دچار سردمزاجی هستید از این‌گونه رنگ‌ها اصلا استفاده نکنید.

(رنگ‌های خنثی مانند رنگ‌های خاکستری، دودی و رنگ‌های دسته کرم، بژ و شیری، نقره‌ای، پلاتینی، کرومی و شنی رنگ‌هایی هستند که به عنوان رنگ‌های بی‌طرف و خنثی در دکوراسیون و به عنوان رنگ‌های زمینه کاربرد فراوانی دارند.)

رنگ سفید

رنگ سفید به تنهایی شاید پس از مدتی تاثیر خوبی برای افراد نداشته باشد. بهتر است از این رنگ در کنار دیگر رنگ‌های شاد و تند استفاده کنید تا تاثیر صد چندان داشته باشد.

رنگ سفید هم‌چنین برای دوستانی که در دوران سالمندی هستند بسیار مفید و آرامش‌بخش است و می‌تواند آن‌ها را آرام‌تر از همیشه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس های روان شهر