خانه / سلامت / پلمب ۵۲۰۰ واحدی که پروتکل های کرونایی را رعایت نکردند
علیرضا رئیسی

پلمب ۵۲۰۰ واحدی که پروتکل های کرونایی را رعایت نکردند

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: در هفته گذشته ۳۱۰هزار بازدید انجام شده و منجر به ۵۲۰۰ پلمب انجام شده است.

علیرضا رئیسی تاکید کرد: ویروس هندی، انگلیسی و آفریقایی جهش یافته است و در کشورها می تازد. در هندوستان نمی توانند بیمار جدید

او با اشاره به موج چهارم کرونا در کشور افزود: بالای ۸۰درصد ویروس شناسایی شده ویروس انگلیسی است، افزود: این ویروس با سرعت بالا شیوع پیدا کرد. با همراهی مردم و کسبه شرایط خوشبختانه آثار خوبی می بینیم. در ۲۵ استان وضعیت باثبات شده است. روند افزایش ابتلا متوقف شده است. در ۱۵ استان روند نزولی آغاز شده و در ۱۰ استان تقریبا به اوج بیماری رسیدیم و انتظار داریم طی این هفته و هفته آینده از میزان ورودی به بیمارستان‌ها کاسته شده و روند نزولی را طی کنیم. ۶ استان نیاز به مراقبت های بیشتری نیاز است. زمانی که به اوج بیماری می رسند، با رعایت پروتکل ها سیر افزایش متوقف می شود. تهران، البرز، خراسان جنوبی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، قزوین هستند.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد: در حال حاضر ۱۹۸ شهر قرمز، ۱۵۷ شهر نارنجی، ۸۴ شهر زرد و ۹ شهر آبی در کشور وجود دارد. صرف نظر از این که ویروس جهش یافته منتشر می شود، کار جدیدی نیازی نیست بلکه باید همان کار قبل را انجام دهیم و راه مقابله با ویروس پروتکل های بهداشتی است. در کشور در برخی پروتکل ها ضعیف رعایت می شود.

او با اشاره به این که گزارشی برای تشدید مراقبت های مرزی در ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه شد، گفت: تفاهمنامه ای با سپاه و ارتش منعقد شد برای کنترل مرز و ورود اتباع بیگانه به ویژه در شرق ایران. اکثر افرادی که به صورت غیرمجاز وارد ایران می شوند از مرزهای سیستان و بلوچستان و استان خراسان رضوی است. در هفته گذشته ۵۷۰۰ اتباع خارجی که به صورت غیر مجاز در حال ورود به کشور بودند را برگرداندند و ۶۷ درصد این افراد که به صورت غیر مجاز وارد می‌شوند از مرزهای سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی هستند. عدم صدور مجوز ورود خدمه کشتی و ملوانان بنادر از طریق فرماندهی دریابانی و اداره گذرنامه ابلاغ شده است. چون خیلی از خدمه مربوط به هندوستان و سایر کشورها هستند که اگر از کشتی پیاده شوند ممکن است مشکل زا باشد.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: در هفته گذشته ۳۱۰هزار بازدید انجام شده و منجر به ۵۲۰۰ پلمب شده است. ۳۸درصد مراکز تهویه مناسب ندارند. ۳۷ درصد مردم هنوز ماسک نمی‌زنند، ۴۰ درصد در فاصله گذاری‌ها به ویژه در مترو و حمل و نقل عمومی مشکل داریم‌.

مشکل داریم. مراکز ورزشی ۵۰درصد پروتکل های بهداشتی رعایت می شود. سوپر مارکت ها و نانوایی ها نیز در رده های بعدی قرار دارند و باید نظارت بیشتری بر آنها باشد.

علیرضا رئیسی درباره واکسیناسیون نیز تاکید کرد: فاز یک واکسیناسیون تمام شده است و فاز دو شروع شده است. امیدوارم تا پایان این هفته بالای ۸۰ ساله ها را به اتمام خواهد رسید. سامانه ای طراحی شده و برای ثبت نام نیاز به مراجعه حضوری یا ثبت نام در سامانه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس های روان شهر